GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amsterdama

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūra· Muzeji· GalerijasKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Fashion for GoodStedelijk Base. Rema Kolhāsa dizainēta izstāžu telpaMicropia3D Print Canal HouseHet Grachtenhuis (Kanālu muzejs)Stedelijk muzejsHermitage AmsterdamMoooi GalleryVecā baznīca un Jaunā baznīcaARCAM – Amsterdam Centre for ArchitectureHuis MarseilleDe Appel FoundationStedelijk Museum Bureau AmsterdamConsortiumStudio ApartTorch GalleryFotografiemuseum Amsterdam (FOAM)Van Gogh MuseumRembrandt House MuseumRijksmuseumAnne Frank House« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Kultūra ·

Stedelijk muzejs

Autors: 1 ATSAUKSME

Stedelijk muzejs

2012. gada septembrī, pēc ieilgušas rekonstrukcijas tika atklāts arī viens no Amsterdamas muzeju skvēra centrālajiem iemītniekiem - Stedelijk Museum, kura īpašumā ir viena no bagātīgākajām modernās mākslas kolekcijām pasaulē. Tā jaunajai piebūvei izsaucot veselu kaislību vētru – gan pašu mājās, gan starptautiskajās mākslas aprindās. Vieniem to kaislīgi mīlot un dēvējot par pilsētas jauno simbolu, otriem – tikpat kaismīgi nīstot. Jaunās  piebūves projekta autori ir Amsterdamas arhitektu birojs Benthem Crouwel Architects. Žilbinoši baltā, futūristiskā ēka, kuras veidols krasi kontrastē ar blakus esošo vēsturisko muzeja ķieģeļu ēku, vietējo vidū jau iedēvēta par “vannu”. Futūristiskā ēkas fasāde ir kā vienots, peldošs veselums, kurā nav izmantota neviena šuve, tās virsmai kopumā aizņemot 3000 kvadrātmetru lielu platību. Savukārt tās jumta platība ir 100 x 40 metri. Pirmajā mirklī ēka patiešām arī atgādina vannu, mazliet raisot asociācijas ar dzīvokli, kura saimnieki par varītēm gribējuši būt moderni un iestutēt istabā dizaina vannu, kaut patiesībā dzīvoklis tam ir daudz par mazu. Izaicinoša savā baltumā, tā šķiet mazliet iespiesta starp vēsturiskajām ēkām. Taču, līdzko pārkāpts tās slieksnis, sajūtas ir pilnīgi citas  - jaunā piebūve par 50 procentiem palielinājusi muzeja kopējo platību un šobrīd kalpo galvenokārt kā mainīgo izstāžu mājvieta, kamēr pamatkolekcija joprojām atrodas vēsturiskajā ēkā. Abu savienojuma vietu eksponējot kā atsevišķu dizaina objektu. Ja pieņem, ka muzejs mūsdienās ir ne tikai mākslas krātuve, bet arī savveida izklaide un satikšanās vieta – jaunais Stedelijk šo funkciju pilda nevainojami. Un, nenoliedzami, šobrīd ir viens no pilsētas galvenajiem magnētiem, piedāvājot gan mākslas, gan sajūtu piedzīvojumu, ko lieliski režisē tā arhitektūra – ar slīdošajām kāpnēm kā kosmosa kuģa vēderā un vienīgo iluminatoru – logu, pie kura gandrīz nemitīgi ir apmeklētāju drūzma, tvīkstot uzlūkot “ierāmēto” Amsterdamas panorāmu. Muzejā ir arī izcila grāmatnīca, kuras vēriens un piedāvājuma klāsts pirmajā mirklī rada vieglu reiboni. Te var pazust uz stundu, bet var arī – uz pusi dienas. Turpat blakus atrodas arī muzeja restorāns, kas vienlaikus ir arī lieliska pusdienu vieta – pat, ja muzejā nemaz neiegriežaties.

Starp citu, iespaidīgu disputu vētru – saistībā ar mākslinieciskajām izvēlēm un finanšu lēmumiem, Stedeljik muzejs izraisījis jau kopš atvēršanas brīža – 1895. gadā. Muzeja ēka tika celta laikposmā no 1891. līdz 1895. gadam un tās projekta autors bija toreizējais pilsētas arhitekts A.W. Weissman. Ēkas neorenesanses stila fasāde un muzeja interjers laikam ritot vairākkārt ticis “uzprišināts” un modernizēts un tikai šobrīd – līdz ar rekonstrukciju, beidzot atguvis savu sākotnējo vēsturisko veidolu. 

Oosterdokskade 3-5
www.stedelijk.nl

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Jeans

Apmeklēja: ONE DAY

i will forever remain grateful to Hacker Judas is indeed the best hacker to deal with , they did a hack of $42,200 and successfully transferred it into my bank account without delays..i was able to pay my rent and get some of my medications .
I'm happy working with them ..
CONTACT: on Instagram (hacker Judas )
(hackerjudas9@gmail.com)

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: