GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amsterdama

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Neparastāko Amsterdamas muzeju ceļvedisAmsterdama ar bērniem« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Maršruti · Maršruti

Amsterdama ar bērniem

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Amsterdama ar bērniem

Amsterdama ir lielisks galamērķis ģimeniski sportiskai un izzinošai nedēļas nogalei. Katrā ziņā diezin vai atradīsiet vēl kādu pilsētu Eiropā, kur tādā koncentrācijā būtu rodami mazi un pavisam neparasti tematiskie muzeji. Sāciet ar to, ka noīrējat divriteni – tas ir ne tikai stilīgākais un parocīgākais transporta līdzeklis Amsterdamā, bet arī ērtākais veids kā nokļūt līdz National Maritime Museum (Kattenburgerplein 1; www.hetscheepvaartmuseum.nl), kas atrodas mazliet ārpus pilsētas centra, Austrumu doku rajonā. Savulaik šajā 17. gadsimta vidū celtajā ēkā atradušās noliktavas, ko vēl līdz 1973. gadam izmantoja Holandes jūras flote, bet šodien viens no modernākajiem jūrniecības muzejiem pasaulē. Jāteic, arī pati ēka pieder sava žanra pērlēm - lai to uzceltu uz mākslīgās salas, zemē tikuši iedzīti 1800 koka pāļi. Pēc nesenās rekonstrukcijas šodien tās iekšpagalmu sedz no 1200 stikla plāksnēm veidots jumts. Muzeja simboliskā zīme ir trīs mastu kuģa “Amsterdama” replika, kurš noslīka jau savā pirmajā braucienā uz Spice Islands (tagad Indonēzija) 1749. gada ziemā – Britu kanālā. Kuģa vraks tika atrasts tikai 1969. gadā. Uz tā var arī uzkāpt un izložņāt kabīnes. Muzeja kolekcijā ir daudz dažādu ar jūrniecību saistītu artefaktu – tostarp navigācijas instrumeni, viena no lielākajām globusu kolekcijām pasaulē utt.

Foto: Amsterdama ar bērniem

Jebkuram amsterdamietim pajautājot, kas ir pilsētas obligātais must-do, atbilde būs nemainīga – brauciens ar kuģīti pa pilsētas kanāliem. Pilsētas kanālu tīkls ir 75 kilometrus garš un 2011. gadā tas nosvinēja 400. jubileju. To tapšanas vēsturei ir veltīts pat atsevišķs muzejs - Het Grachtenhuis (Herengracht 386; 
www.hetgrachtenhuis.nl). Tā ekspozīcija ir fantastisks interaktīvs piedzīvojums, kas sešu istabu un 40 minūšu ilgas “performances” veidolā izstāstot kanālu stāstu tā, ka šķiet, vienā elpas vilcienā esat “izrāvis cauri” neticami aizraujošu bestselleru. Piemēram, viena no muzeja telpām spoži ilustrē kā zem jūras līmeņa esošajā pilsētā, patiesībā purvā – iedzenot miljoniem koka pāļu, tapa tagad tik apbrīnotā Amsterdamas vēsturiskā arhitektūra. Savukārt cita ļauj pa atslēgas caurumu ielūkoties pašos namos – leļļu māju veidolā atklājot to vēsturiskos interjerus, leģendāros iemītniekus un apslēptos, greznos iekšpagalma dārzus.

Foto: Amsterdama ar bērniem

Savukārt ar to, kā top nākotnes Amsterdamas mājas, var iepazīties 3D Print Canal House (Tolhuisweg, Amsterdam
; www.3dprintcanalhouse.com) – muzejā un eksperimentālā laboratorijā vienlaikus, kuras mājvieta ir šobrīd modīgie Amsterdamas ziemeļi. Ērtākais veids, kā tur nokļūt, ir aizripināties ar divriteni līdz Centrālajai stacijai – prāmja piestātne ir tieši aiz tās un piecās minūtēs (turklāt par baltu velti) jau esat ziemeļos. 3D Print Canal House ir nīderlandiešu arhitektu biroja DUS iniciatīva; viņu ambīcija ir izpētīt, kā 3D tehnoloģijas var tikt izmantotas celtniecībā un tas, ar ko viņi šobrīd nodarbojas, ir 3D kanālu mājas radīšana. Īstas un autentiskas – tās oriģinālajos izmēros. Tapšanas procesu var vērot 3D Print Canal House improvizētajā izstāžu zālē un nelielajā pagalmā, kur aplūkošanai izliktas jau gatavās “detaļas.”

Foto: Amsterdama ar bērniem

Pagājušajā gadā Amsterdamā durvis vēra arī pirmais un līdz šim pasaulē vienīgais mikrobu muzejs – Micropia (Artisplein, Plantage Kerklaan 36-38). Ar neskaitāmiem mikroskopiem, projektoriem un interaktīvām instalācijām aprīkots “mikrobu zoo”, kas sajūtu ziņā balansē starp muzeju un zinātniskās pētniecības laboratoriju. Apmeklētāji te tiek skenēti pat liftā, darot zināmu mikrobu daudzumu uz viņu skropstām. Tā kā ikdienā vārdi “mikrobi” un “baktērijas” stereotipiski tiek asociēti ar slimībām, muzeja apmeklējums ir gana svētīgs kā lieliem, tā maziem – uzskatāmi demonstrējot arīdzan to eksistences pozitīvo pusi un neatņemamo vietu dzīvības ķēdē. 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: