GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Oslo

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Nacionālais muzejs – Arhitektūra (Nasjonalmuseet – Arkitektur)Vigeland MuseumStenersen MuseumThe National Museum of Art, Architecture and DesignMunch MuseumAstrup Fearnley muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · norvēģija · Oslo · Kultūra · Muzeji

Stenersen Museum

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Stenersen Museum

Stenersena muzejā ir trīs privātkolekcijas, kas savulaik tika uzdāvinātas Oslo pilsētai. Rolfs E. Stenersens (1899–1978) (Rolf E. Stenersen’s Collection) bija prominents norvēģu finansists un mākslas kolekcionārs, kurš 1936. gadā savu mākslas kolekciju uzdāvināja pilsētai. Kolekcijā ir 300 gleznas un liels daudzums grafikas darbu, tās kodolu veido Edvarda Munka gleznas, akvareļi un grafikas, taču labi atspoguļots arī norvēģu modernisms starpkaru periodā.
Amaldusa Nīlsena (1838–1932) (Amaldus Nielsen’s Collection) kolekcija ir paša mākslinieka daiļrades mantojums – ap 300 gleznu un 100 zīmējumu no visa viņa garā radošā mūža. 1933. gadā, atzīmējot Nīlsena 95. dzimšanas dienu, Nīlsena ģimene atdāvināja viņa kolekciju Oslo pilsētai. Nīlsens bija zināms kā “gleznotājs no dienvidiem”, jo daudz gleznojis Dienvidnorvēģijas ainavas. 
Ludviga O. Ravensburga (1871–1958) (Ludvig O. Ravensberg’s Collection) kolekciju ar 160 darbiem pilsētai uzdāvināja mākslinieka atraitne 1972. gadā. Ravensburgs bija Munka radinieks, taču ne īpaši iesaistījās sava laika mākslinieciskajā sabiedrībā. Viņa darbiem raksturīgs naivs un burlesks humors, īpaši viņš pazīstams ar savām galvaspilsētas ainām, kurās bieži var ieraudzīt sava laika prominences raksturīgās pozās.

Stenersena muzejā tiek organizētas arī laikmetīgās mākslas izstādes.

Munkedamsveien 15
www.stenersen.museum.no/en

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: