GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Oslo

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Nacionālais muzejs – Arhitektūra (Nasjonalmuseet – Arkitektur)Vigeland MuseumStenersen MuseumThe National Museum of Art, Architecture and DesignMunch MuseumAstrup Fearnley muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · norvēģija · Oslo · Kultūra · Muzeji

The National Museum of Art, Architecture and Design

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

The National Museum of Art, Architecture and Design

Lielākā mākslas, arhitektūras un dizaina krātuve Norvēģijā. Muzeja kolekcijas eksponētas četrās vietās: Nacionālajā galerijā, Laikmetīgās mākslas muzejā, Nacionālajā arhitektūras muzejā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Nacionālā galerija Nacionālā galerija dibināta 1837. gadā, tās krājumā ir Norvēģijas lielākā tēlotājmākslas kolekcija – gleznas, grafikas un skulptūras. Pastāvīgajā ekspozīcijā “Māksla 3” reprezentētas kolekcijas pērles un nacionālās mākslas paraugi no romantisma perioda līdz 20. gadsimta vidum. Nozīmīgākie mākslinieki: Edvards Munks (Edvard Munch), J. K. Dāls (Chistian Claussen Dahl), Ādolfs Tidemans (Adolph Tidemand), Hanss Gude (Hans Gude), Harieta Bakere (Harriet Backer) un Kristians Krogs (Christian Krohg). Ekspozīcijā arī citvalstu mākslinieku darbi, piemēram, franču impresionisti. Lielākās vērtības – Munka “Kliedziens” (Scream) un “Madonna”, kā arī Sezāna (Cezanne)un Manē (Monet) gleznas.

Laikmetīgās mākslas muzejs Muzejs tika atvērts 1990. gadā. Šeit tiek rīkotas izstādes gan ar darbiem no paša muzeja kolekcijas, gan no citurienes aizņemtiem darbiem. Pastāvīgi apskatāmas trīs instalācijas: Ričarda Serras (Richard Serra) skulptūra Shaft, Pēra Inges Bjerlo “Iekšējā telpa V” (Inge Bjørlo’s “Inner Room V”) un Iļjas Kabakova “Atkritumu vīrs: cilvēks, kurš nekad neko nemeta laukā” Ilya Kabakov’s The Garbage Man: The Man Who Never Threw Anything Away). Laikmetīgās mākslas kolekcijā ir ap 5000 darbu, hronoloģiski aptverot laiku no 1945. gada līdz mūsdienām. Kolekcijā pārstāvēts plašs žanru un mediju spektrs: glezniecība, iespiedtehnikas, zīmējums, fotogrāfija, tēlniecība, objektu māksla, instalācija un video.

Nacionālais arhitektūras muzejs Muzejs atklāts 2008. gadā bijušās bankas ēkā, ko bija projektējis Kristians Heinrihs Grošs (1801–1865) (Christian Heinrich Grosch). Muzeja vajadzībām to piemēroja un paplašināja arhitekts Sverre Fēns  (1924–2009) (Sverre Fehn). Tagad celtne demonstrē klasiskās un modernās arhitektūras savienojumu, kurā satikušies Grošs un Fēns, attiecīgi Norvēģijas visnozīmīgākie 19. un 20. gadsimta arhitekti. Muzeja izstādes veltītas gan vēsturiskās, gan laikmetīgās arhitektūras tēmām. Muzeja kolekciju veido zīmējumi, foto materiāli, maketi, arhitektu personiskie arhīvi utml. Kolekcijā galvenā uzmanība pievērsta starpkaru perioda modernisma arhitektūrai.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs 1876. gadā dibinātais Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs bija viens no pirmajiem šāda tipa muzejiem Eiropā. Pastāvīgās ekspozīcijas: “Dizains un amatniecība 1905–2005”, “Stils 1100–1905” (“Design and Crafts 1905–2005”, “STYLE 1100–1905”), kā arī tērpu kolekcija un stikla un keramikas kolekcijas. Sākot no antīkajām grieķu vāzēm un Austrumāzijas mākslas objektiem līdz pat jaunākajiem Eiropas dizaina paraugiem, muzeja kolekcijās ir ap 35 000 artefaktu, kas ilustrē tērpu, modes, tekstila, mēbeļu, sudraba izstrādājumu, stikla, keramikas u. c. amatniecības formu vēsturi. Lielākās vērtības ir unikālais 12. gadsimta Baldishole gobelēns, karalisko tērpu kolekcija, 18. gadsimta stikla priekšmeti no pirmās norvēģu stikla pūšanas darbnīcas Nøstetangen and Herrebøe fajanss. Muzejā tiek rīkotas arī tematiskas izstādes.

 

Nacionālā galerija: Universitetsgata 13
Laikmetīgās mākslas muzejs: Bankplassen 4
Nacionālais arhitektūras muzejs: Bankplassen 3

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs: St. Olavs gate 1

www.nasjonalmuseet.no

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Martinjo

Apmeklēja: 2017gags

Fui it very well

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: