GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Oslo

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

PS: hotellScandic VulkanFrogner House ApartmentsThe Thief« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · norvēģija · Oslo · Kur nakšņot ·

The Thief

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

The Thief

Kamēr dažs miljardieris savas kaislības – mākslas kolekcijas eksponēšanai, ceļ muzeju, cits šim pašam nolūkam izvēlas hoteli, izkarot miljonu vērtu Vorholu tā restorānā. Tieši tā izdarījis norvēģis Petter Stordalen, kura lolojums – viesnīca The Thief, atrodas vien mazliet vairāk kā 100 metru attālumā no pagājušā gadā durvis vērušā Renco Piano projektētā Astrup Fearnley mākslas muzeja (kura privāts sponsors ir miljardieris). Viesnīcas publiskās telpas un istabas ir skaļāku (Ričards Prinss, Pīters Bleiks u.c.) un mazāk zināmu autoru galerija. The Thief ekspozīcijas kurators ir agrākais Norvēģijas Nacionālā mākslas muzeja direktors Sune Nordgren, viesnīcas konceptam paredzot, ka tā regulāri tiks mainīta – palienējot darbus no blakus esošā Astrup Fearnley muzeja. 

Ne mazāk glamūra ir arī viesnīcas mēbeļu kolekcija, kurā zib tādi vārdi kā Antonio Citterio, Tom Dixon, Boca do Lobo – savu artavu atvēlot arī norvēģu arhitektiem un dizaineriem. 

Savukārt viesnīcas nosaukums nav vis parafrāze par, piemēram, 60. gadu klasiku "Kā nozagt miljonu", bet atrašanās vietas iedvesmots – nelielā pussala, uz kuras atrodas gan viesnīca, gan muzejs, 18. gadsimtā bijusi vieta, kur tikuši pakārti pilsētas zagļi. 

Kā kādā intervijā apgalvojis viesnīcas īpašnieks: "Cilvēki, kuri dodas uz galerijām, ir sagatavota auditorija. Šīs vietas izaicinājums ir strādāt ar nesagatavotu auditoriju." Kas zina, varbūt pāris naktis luksusa "mākslas inkubatorā" pievērš mākslai vēl dažu labu miljonāru, kas The Thief palagos nosapņojis, ka kļūst par mecenātu...

Landgangen 1, Tjuvholmen
www.thethief.com

 

04/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: