GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Helsinki

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Baznīcas· Izstāžu zāles· Laikmetīgās kultūras mezglsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātSpa un labākie saloniInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Somu Kabeļu rūpnīca (Kaapelitehdas)Suvilahti« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · somija · Helsinki · Kultūra · Laikmetīgās kultūras mezgls

Suvilahti

Autors: Jaana Haaksiluoto0 ATSAUKSMES

Suvilahti

Suvilahti atrodas Sörnäinen rajonā - starp Hanasaari elektrostaciju un Sompasaari ostu. 1907. gadā tika sākta Suvilahti elektrostacijas būvniecība, kurā tika izmantotas tam laikam revolucionārās tērauda dzelzsbetona konstrukcijas. Projekta arhitekts Selim A. Lindqvist stacijas plānošanā iedvesmojās no Vīnes Jūgendstila arhitektūras. Suvilahti kompleksā tika izbūvēti divi gazometri un deviņas papildus ēkas. No 30. līdz 50. gadiem stacija darbojās ar pilnu jaudu, bet jau 70. gados pārtrauca savu darbību.
80. gados Suvilahti piedzīvoja pirmo kultūras projektu - KOM Theatre un kļuva arī par mājvietu filmu studijai. Tagad vecā elektrostacijas teritorija nonākusi kultūras centra Kaapelitehdas pārraudzībā un viena pēc otras šeit attīstās radošo industriju administratīvās telpas un studijas, bet iekšpagalms kalpo par vasaras brīvdabas pasākumu platformu, tostarp par urbānās mūzikas festivāla Flow Festival mājvietu. Bet Suvilahti Kattilahalli jeb, tā saucamā, katlu māja, kas savās arhitektoniskajās aprisēs atgādina baznīcas jomu, top par norises vietu dažādiem koncertiem un izstādēm.

Kaasutehtaankatu 1
www.suvilahti.fi

03/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: