GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Helsinki

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātSpa un labākie saloniInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

KultuurisaunaYrjönkadun uimahalli« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · somija · Helsinki · Spa un labākie saloni ·

Kultuurisauna

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Kultuurisauna

Tikpat nozīmīgs kā klusums, somu ikdienā svarīgs ir siltums, taču pēdējos piecdesmit gadus Somijas galvaspilsēta netika pieredzējusi nevienu jaunu saunas būvniecību, un arī visas esošās pirtis izbūvētas iekšpilsētā, neraugoties uz to, ka nozīmīgs somu pirtošanās tradīcijas aspekts ir ziemas peldēšana brīvdabas ūdenstilpnēs.
Tāpēc tieši Pasaules Dizaina galvaspilsētas gads bijis laiks, kad dizaina vārdā pārskatīt somu tradīciju fenomenu. Tuomas Toivonen un Nene Tsuboi (arhitektu birojs Now Office) uzņēmušies realizēt Alvara Ālto 1925. gada manifestu par somu pirts kultūras atjaunināšanu, un, jaunā publiskā sauna Kultuurisauna, kas reizē kalpos par socializēšanās un kultūrpieredzes platformu, tiks izbūvēta klusajā pilsētas Hakaniemenranta rajonā - pašā jūras malā.
Jaunā, mūsdienīgā sauna savos apmēros nebūt nav plānota vērienīga, taču tās projektētāji no arhitektūras viedokļa to raksturo kā vairāku arhitektūras izpausmju konglomerātu, kurā vienas būves ietvaros apvienots ātrijs, kolonāde un pat betona piramīda uz jumta (tās funkcijas gan vēl tiek pārdomātas - iespējams, piramīda kalpos kā tējas istaba, iespējams - planetārijs).
Kā mūsdienīgs uz ilgtspējīgu orientēts projekts, Kultuurisauna plānota, maksimāli pieturoties pie dabai draudzīgas filozofijas. Enerģijas taupības nolūkos tajā tiks izmantots arī netāli esošās jūras ūdens resursi.

Hakaniemenranta

Atklāšanas laiks: 2012. gada augusts

04/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: