GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Helsinki

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Universālveikals· Vintage· Dizains· Eko stils· BērniemLietas, kas jāizdaraVērts zinātSpa un labākie saloniInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

KatrinAntti Asplund2OR+BYYATMiunLiikeIvanaHelsinkiHanna Saren« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · somija · Helsinki · Kur iepirkties · Mode, aksesuāri

Liike

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Liike

Liike ir īpašs Somijas modes "jauno laiku vēstures" pieturpunkts. Telpiski funkcionējot kā veikals, Liike ir somu modes dizaina kustība - pirmā, ko pēc savas iniciatīvas izveidojuši paši dizaineri 2000. gadā. Liike apvieno vairākus modes zīmolus un darbojas kā platforma, kurā dizaineriem ir iespēja prezentēt savas jaunākās kolekcijas un veidot tiešu komunikāciju ar saviem klientiem.
Savu desmito gadadienu Liike atzīmēja Helsinku Dizaina nedēļas 2010 ietvaros, vecajā Kabeļu rūpnīcas teritorijā (tagadējā kultūras centrā Kaapelitehdas) prezentējot visu grupas dizaineru jaunās kolekcijas un īpašo Denimalism kolekciju, kura atklāja katra mākslinieka dažādo pieeju viena un tā paša auduma, proti, džinsa izmantojumā.
Gadu gaitā Liike dizaineru grupas sastāvs ir mainījies, bet šobrīd to veido seši somu modes zīmoli: Haaksiluoto, Dusty, Tikit, vainio.seitsonen, Lustwear un Tyra Therman.

- Haaksiluoto (www.haaksiluoto.net) sieviešu apģērbu kolekcijas radītas tā, lai apģērbs galvenokārt pildītu savu pamatfunkciju, proti, valkājamību, nevis kalpotu par materiālu, ar kuru aizpildīt garderobes vakantās vietas tādās pozīcijās, kā vasara/pavasaris, ziema/rudens, diena/vakars, ikdiena /svētki... Modes zīmolā skandināvu stils sakausēts ar japāņu minimālismu, bet darbs ar kvalitatīviem dabiskajiem materiāliem veikts pēc labākajām angļu drēbniecības tradīcijām. Caur angļu adatas aci Haaksiluoto skatās nebūt ne nevilšus, jo tieši Londonā zīmols tika dibināts un tieši Londona ir abu māsu tandēma - Jaana Haaksiluoto un Päivi Haaksiluoto - dizaina izglītības alma mater.

- Dusty (www.dusty.fi) ir dizaineres Marjut Uotila veidots vīriešu apģērbu zīmols, kurā skandināvu minimālisms apvienots ar tradicionālo vīriešu apģērbu estētiku. Dusty apģērbu pievienotā vērtība rodama roku darba unikalitātē un mākslas klātesamībā.

- Zīmols Tikit godā tur somu amatniecības un drēbniecības tradīcijas, ļaujot tām ieelpot svaigu modernā laika dvesmu.

- Dizaineri Johanna Vainio un Merja Seitsonen savā zīmolā vainio.seitsonen (www.vainioseitsonen.com) tiecas atklāt to, kas tad slēpjas ieplakā starp modi un mākslu. vainio.seitsonen rokraksts lasāms gan feminisma caurstrāvotā apģērbā, gan žurnālu ilustrācijās, ko šķirsta šī apģērba valkātāja, vai mākslas performancēs, ko viņa apmeklē.

- Zīmola Lustwear (www.lustwear.fi) dizaineri Hammi Mettinen un Maikku Mettinen rada apģērbu, kurā justies ērti - šūpināt kājas, smieties un būt pašam!

- Tyra Therman (tyratherman.wordpress.com) ir vienīgais luksusa veļas zīmols Somijā, kas apzīmē īstu feminīno eleganci un korsešu kaislības...

Liike aktīvi sadarbojas ar somu māksliniekiem, gan piedaloties un organizējot dažādus modes un mākslas notikumus, gan pieaicinot pazīstamus mākslas fotogrāfus īpašajā Liike žurnāla izveidē.

Fredrikinkatu 24

www.liike-shop.com

03/2012

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: