GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Barselona

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Kino muzejiKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiSpa un labākie saloni

IZVĒLIES OBJEKTU

Pikaso muzejs (Museu Picasso)Centre D'Art Santa MonicaCasa Museu Gaudí un Gaudi arhitektūraMies van der Rohe paviljonsMuseu d'Art Contemporani de Barcelona (MACBA)Fundació Joan Miró« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · spānija · Barselona · Kultūra · Muzeji

Pikaso muzejs (Museu Picasso)

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Pikaso muzejs (Museu Picasso)

Kaut lielāko daļu savas dzīves Pikaso pavadīja Francijā, tieši Barselona bija tā, kur viņš izveidojās kā mākslinieks. Pikaso dzimis Malagā, viņa tēvs bija gleznotājs un arī skolotājs, tālab mēdz jokot, ka puika ātrāk iemācījies skicēt nekā runāt. 1895. gadā, Pikaso tīneidžera gados, ģimene pārcēlās uz Barselonu, tēvam un dēlam kļūstot par pasniedzēju un studentu Llotha School of Fine Arts. Industrializācijas pārņemtā Katalonijas galvaspilsēta kūsāja radošā enerģijā, atstājot lielu iespaidu uz topošo mākslinieku. 1897. gadā viņš tika aizsūtīts uz Madridi – studēt tolaik labākajā Spānijas mākslas augstskolā San Fernando Academy of Fine Arts. Tiesa, akadēmiskās studijas nebija 16 gadus vecā jaunieša sirdslieta un, vairāk laika pavadījis El Prado muzejā, viņš pēc diviem gadiem atgriezās Barselonā, kas kļuva par viņa mākslinieka karjeras šūpuli. Pikaso bieži bija manāms tolaik mākslinieku iecienītajā un nu jau leģendārajā kafejnīcā Els Quatre Gats (Četri kaķi)
un kļuva par neatņemamu Barselonas bohēmas daļu. 1900. gadā “četros kaķos” notika arī viņa pirmā izstāde. Togad viņš arī pirmoreiz nokļuva Parīzē, kur iedvesmojās no savam laikam avangardiskajiem Sezāna un Matisa darbiem. Atgriežoties Barselonā, aizsākās Pikaso slavenais “Zilais periods”, kas vienlaikus iezīmēja attālināšanos no reālistiskās glezniecības. Viņas zilās gleznas bija skumjas, bet vienlaikus neprātīgi skaistas. To varoņi bija draugi, ubagi, prostitūtas un Barselonas ainavas.

Pikaso muzejs Barselonā durvis vēra 1963. gadā – vēl māksliniekam dzīvam esot. Ievērojot Pikaso vēlmes, to izveidoja viņa draugs un personīgais sekretārs Jaume Sabartés. Kolekcijas fundamentu sākotnēji veidoja viņa privātkolekcija, muzejam saucoties Sabartés Collection. Tiesa, tam bija arī gluži racionāls iemesls – tā kā Pikaso bija ass Franko režīma kritizētājs, viņa valdīšanas laikā muzeju bija neiespējami nosaukt mākslinieka vārdā. Pēc Sabartés nāves, Pikaso atvēlēja muzejam arī iespaidīgu daļu savā īpašumā esošo darbu. Kā savulaik izteicās mākslinieks: “Es esmu lielākais Pikaso kolekcionētājs pasaulē.” Šodien Pikaso muzeja fondā ir vairāk kā 3800 mākslinieka darbu, liela daļa no tiem – saistīta ar viņa karjeras agrīnajiem gadiem un zilo periodu.

C/Montcada 15-23

www.museupicasso.bcn.cat

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: