GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Madride

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātSpa un labākie saloniFilmaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Esence« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · spānija · Madride · Esence ·

Esence

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Ģeogrāfiski Madride atrodas Spānijas sirdī un ir no pilsētām, kur dzīve nevis notiek, bet mutuļo. Gāžas pāri malām strauji un krāšņi, kā vārīties sācis piens. Madride ir Almodovara kino. Kosmopolītiska un vienlaikus ļoti spāniska. Spāņu virtuves un kultūras centrs. Pilsēta, kura šķietami nekad neguļ. Īstā dzīve te sākas tikai naktī un bāri ir pilni līdz rīta gaismai. Tā ir liela un vienlaikus ļoti kompakta pilsēta. Visi trīs Madrides ievērojamākie muzeji - Museo Nacional del Prado, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia, Museo Thyssen - Bornemisza, atrodas burtiski pārsimts metru attālumā viens no otra. Šogad tiem pievienojies arī šveiciešu arhitektu biroja Herzog&de Meuron projektētais Caixa Forum.
Pēdējos gados Madride piedzīvojusi īstenu arhitektūras, dizaina viesnīcu, stila veikalu un eksperimentālās virtuves ekspansiju. Vienlaikus spējot saglabāt apbrīnojamu līdzsvaru - starp tradīcijām un ekstrēmu modernismu. Mūsdienu mākslu un vēršu cīņām. Laikmetīgo arhitektūru, kuras spilgtākās zīmes ir 115 metrus augstie, par 15 grādiem sašķiebtie torņi Puerta de Europa jeb Eiropas vārti, 2006. gadā atklātais Ričarda Rodžersa projektētais Barajas lidostas ceturtais terminālis, Prado muzeja jaunā piebūve, un flamenko. Šarmanto Retiro parku, kur pat kokiem ir sava vēsture - savulaik cipreses no Meksikas uz šejieni atvedis konkistadors Ernans Kortess, un vētrainu naktsdzīvi. Snobisko luksusa iepirkšanās rajonu Salamanca un alternatīvo veikaliņu, second hand bodīšu un stilīgu bāru pārpilno Čueku (Chueca). Kādreiz pazīstamu kā geju rajonu, šobrīd visu orientāciju stilīgu pilsoņu meku.
Madride ir pilsēta, kurā gribas iejukt un saplūst ar tās kūsājošo, dzīvi visā tās niansētajā krāšņumā svinošo nervu.

Teksts - Una Meistere, Andrejs Žagars

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: