GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Madride

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātSpa un labākie saloniFilmaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Lietas, kas jāizdara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · spānija · Madride · Lietas, kas jāizdara ·

Lietas, kas jāizdara

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

- JĀAPMEKLĒ CORRAL DE LA MORERIA - viens no izcilākajiem Madrides flamenko klubiem. Tā vien šķiet, ka 1957. gadā Manuel del Ray atvērtais Corral de la Moreria joprojām ar pilnu krūti svin savu piecdesmito gadadienu - zvaigznes turpina ne vien kāpt uz skatuves, bet arī deldēt skatītāju sēdvietas. Marlēna Dītriha, Laiza Minelli, Marlons Brando, Muhameds Alī un lērums šodienas Holivudas spīdekļu teju par savu pienākumu uzskatījuši šī oriģinālā tablao flamenko šova noskatīšanos. Līdzīgu Madridē neatradīsiet.
Laika zobs te skāris katru ar eļļas krāsām noklāto kolonnu un 18.-19. gadsimta ielas lukturus restorāna ārpusē. Taču kluba atrašanās vieta - līdzās pašai Karaļa pilij - un sejas, kas rotā sienas fotogrāfijās, burtiski atdzīvina vairāk kā pus gadsimtu seno vēsturi. Pastora Imperio, La Chunga, María Albaicín, Antonio Gades un Blanca del Rey ir tikai daži no izcilākajiem flamenko meistariem, kas neskaitāmas reizes kāpuši uz nelielās Corral de la Moreria skatuves. Tāpēc atliek vien nopirkt biļeti, pasūtīt glāzi vīna (izsmalcināta maltīte šeit nav prioritāte) un ļauties patiesi intīmam un izcilam flamenko.

Foto: Lietas, kas jāizdara

c/ Morería, 17 - 28005 Madrid
Tel.: (+34) 913658446 - 913651137 / Fax: (+34) 913641219

www.corraldelamoreria.com

- Pirms došanās uz Madridi noteikti VĒRTS VĒLREIZ NOSKATĪTIES KĀDU NO ALMODOVARA FILMĀM. Tas vienkārši uzspodrinās jutekļus. Almodovars Madridei ir tas pats, kas Fellīni Romai vai Vudijs Alens Ņujorkai. Madride kalpojusi kā fons lielākajai daļai viņa filmu, tiesa, tās nav nekādas skatu kartītes - tradicionālos un jau par pilsētas simboliem kļuvušos tūrisma objektus tajās tikpat kā neatradīsiet. Almodovara Madride drīzāk ir mudinājums iejukt pilsētā, ļauties un izbaudīt visā tās raksturu krāšņumā. Taču, ja ir vēlēšanās konfrontēt savas sajūtas ar konkrētu "gabaliņu Almodovara", noteikti vērts iegriezties vismaz divās kafejnīcās - Café del Círculo de Bellas Artes (Alcala, 42) un Villa Rossa (Plaza de Santa Ana 15). Pirmā iemūžināta filmā Kika (1993) un atrodas tāda paša nosaukuma kultūras centrā, kas leģendārs kaut tālab vien, ka gleznošanu te reiz studējis Pikaso. Par ieeju kafejnīcā jāmaksā viens eiro, patinas sajūta jūs pārņems jau pārkāpjot slieksni - viss ir vecs un mazliet noskretis, apgleznoti griesti, kaila modeļa skulptūra starp galdiņiem un fantastiska Calle Alcalá panorāma aiz lielajiem stikla logiem.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

Savukārt kafejnīca/flamenoko klubs Villa Rosa ir vieta, kur viscaur sarkanā un tīkliņzeķēs savu solo deju filmā Augstie papēži (Tacones Lejanos, 1991) izpilda transvestīts Letāla. Atvērta jau 1917. gadā, savus īstos ziedu laikus tā piedzīvoja ap 1927. gadu, kad te mēdza pulcēties vietējās inteliģences zieds un esot iegriezies arī Hemingvejs. Īpašu atmosfēru telpai piešķir apgleznotās sienas flīzes ar Spānijas lauku ainiņām, kuras labi redzamas arī filmā. Savukārt vienīgā filma, kur Almodovars atļaujas demonstrēt atpazīstamus Madrides simbolus, ir Dzīvā miesa (Carne Tremula, 1997), kuras sākumā pavīd 18. gadsimtā celtie Neatkarības laukumu vārti Puerta de Alcala, bet vēlāk arī Cimenterio de la Almundena - viena no lielākajām kapsētām Eiropā un mūsdienu arhitektūras zīme - 115 metrus augstie, par 15 grādiem sašķiebtie Puerta de Europa jeb Eiropas vārti.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: