GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Madride

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātSpa un labākie saloniFilmaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Museo Municipal de Arte ContemporáneoMuseo SorollaMuseo Lázaro GaldianoMonasterio de las Descalzas Reales (Baskājaino Māsu klosteris)Real Academia de Bellas Artes de San FernandoCaixaForumMuseo Nacional del Prado jaunā piebūveMuseo Thyssen-BornemiszaMuseo Nacional Centro de Arte Reina SofíaMuseo Nacional del Prado« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · spānija · Madride · Kultūra · Muzeji

Museo Nacional del Prado jaunā piebūve

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Museo Nacional del Prado jaunā piebūve

Šķiet, šobrīd Madride mākslas mīļotājiem kļuvusi par obligātu pieturas punktu - gluži tāpat kā teju pirms desmit gadiem tāda bija vēl kāda cita Spānijas pilsēta Bilbao. Toreiz Frenka Gērija projektētais Gugenheima kuģis gluži kā magnēts pievilka visus kultūrtūristus, tagad par tādu ir kļuvis Prado muzejs, kura jaunās piebūves atklāšana 30. oktobrī, šķiet, būtu dēvējama par vienu no Eiropas mākslas dzīves šīgada centrālajiem notikumiem. Rafaēla Moneo projektētais sarkano ķieģeļu paviljons, kas ārēji līdzinās kādai 20. gadsimta 30. gados būvētai villai vai bibliotēkai, tiek salīdzināts ar aizbergu, no kura pirmajā mirklī redzama tikai pavisam neliela daļa. Tā iekšiene atklāj skatam grandiozas telpas, kurās, protams, nolasāma arī Moneo paša kaislība pret dizainu (izmantoti tādi materiāli kā betons, ciedra koks, ozolkoks, marmors, granīts, tērauds un bronza) un vienlaikus „citāti" no vecā Prado nama - piemēram, masīvās durvis. Šai būvē izpaliek bezmērķīgs stikla pielietojums - tas izmantots tikai un vienīgi konkrēta mērķa vārdā. Tā vienu no laikmetīgās mākslas izstāžu zālēm grezno dabīgais apgaismojums, kas ieplūst telpā pa stikla šahtu.
Rafels Moneo spējis meistarīgi iedvest šim mūsdienu arhitektūras auglim vecā Prado garu, liekot skatītājiem sajust šo divu atšķirīgo ēku vienojošos elementus. No modernā foajē gigantiskās logu rindas paveras skats uz barokālo Villanueva galeriju, muzejus savieno brīnišķīgie dārzi, kas vienlaikus ir kā atgādinājums, ka savos pirmsākumos veco namu apdzīvoja augi un stādi, jo toreiz Prado bija zinātnisks botānisko un zooloģisko studiju centrs.
Atklājot jauno Prado muzeja piebūvi, skatītājiem tiek piedāvāta grandioza spāņu glezniecības dižgara, baroka laika mākslinieka un Spānijas galma mākslinieka Djego de Silvas Velaskesa (1599 - 1660) darbu izstāde, kuras ietvaros mēģināts atklāt viņa stāstītāja talantu, spēju vēsturiskus un mitoloģiskus sižetus atainot vienkārši un dabiski.

Museo Nacional del Prado
Calle Ruiz de Alarcón 23

www.museodelprado.es

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: