GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Stambula

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātSpa un labākie saloniFilmaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Lietas, kas jāizdara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · turcija · Stambula · Lietas, kas jāizdara ·

Lietas, kas jāizdara

Autors: Hasans Arslanjuregi0 ATSAUKSMES

- JĀIEGRIEŽAS ZIEDU PASĀŽĀ (ÇIÇEK PASAJI). Ieeju Ziedu pasāžā jūs ieraudzīsiet tieši pretim prestižā liceja Galatasaray Lisesi vārtiem. Pēc pērn veiktajiem samērā plašajiem restaurācijas darbiem pasāža atguvusi daļu no stila, ar ko tā lepojās 1876. gadā, kad tika atklāta kā viena no elegantākajām Peras rajona galerijām. Cits pie cita tajā sarindojušies zivju restorāni, kuros pasniedz obligātos meze (uzkodas) un svaigi grilētas zivis. Ziedu pasāžā galveno lomu spēlē tās vēsture un atmosfēra; ne tik svarīga ir piedāvāto ēdienu un dzērienu izsmalcinātība. Pagaršojiet tikai Bosforā atrodamo lufāru un paklausieties, kā par nieka grašiem visā pasāžas garumā spēlē čigānu muzikanti. Vai arī vienkārši tāpat vien aizstaigājiet līdz slavenajai Nevizade ielai.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

İstiklal Caddesi
www.tarihicicekpasaji.com

- JĀIZSTAIGĀ NEVIZADE. Viena no pilsētas košākajām un dzīvākajām ielām paslēpusies Beyoğlu rajona dziļumā, aiz savas acīs krītošākās radinieces - Ziedu pasāžas. Nevizade, kurā dzīvība kūsā visu cauru gadu (lai gan visjaukāk tur, protams, ir mēnešos, kad laika apstākļi ļauj ieturēties uz ielas), ir laikam gan pati šaurākā un vienlaikus arī rosīgākā no Stambulas ielām. Šeit jūs atradīsiet bārus, grieķu tavernas, nelielus naktsklubus un veselu rindu zivju restorānu. Īstā dzīve te sākas vakaros, kad sapulcējas lielākoties vietējā publika - studenti bauda lētu alu kādā no ielas bāriem, modernās mūzikas cienītāji drūzmējas plašākai sabiedrībai nezināmā klubiņā kādas ēkas augšstāvā, bet raiba visdažādākā gadagājuma sabiedrība iestiprinās neskaitāmajos restorānos, ko ar izejvielām apgādā ielas galā atrodamais zivju tirgus, kam jāiziet cauri, lai piekļūtu Nevizade dārgumiem - arī tas pieskaitāms pie Stambulas tūristu magnētiem. Atnāciet, lai pāris stundas pasēdētu, vienkārši vērojot garāmgājējus un pabrīnītos par ielas tirgoņiem, kuri piedāvā itin visu, sākot ar svaigiem riekstiem un gliemenēm un beidzot ar neiedomājami kičīgiem niekiem un daiktiem. Tik biezā pūlī neizbēgami uzdarbojas arī kabatzagļi, taču citādi nekādas briesmas jums te nedraud - ja nu vienīgi pārāk ļauties uzdzīves virpulim. Daudzi zinātāji īpaši augstu vērtē restorānu Boncuk, lai gan būtībā visos restorānos pasniedz aptuveni vienādu meze un zivju ēdienu klāstu. Izvēlieties zivi no tām, kas aplūkojamas vitrīnā, un pirms pasūtījuma vienmēr pārliecinieties par cenu - rēķinieties ar aptuveni 40 eiro par kārtīgu maltīti ar raki (anīsa liķieri) vai vīnu. Padoms - pirms izvēlaties otro ēdienu, tieciet galā ar uzkodām. Bieži vien izrādīsies, ka ar to jums pilnīgi pieticis, un, atkarībā no dzēriena izvēles, varat pat tikt cauri ar nieka 20 eiro. Restorānos pieņem visas izplatītākās kredītkartes. Rosība Nevizade turpinās līdz 1 vai 2 naktī - atkarībā no gadalaika. Nogriezieties no İstiklal Caddesi pa Ziedu pasāžu, tad ejiet pa labi cauri zivju tirgum un meklējiet uzrakstu Nevizade pie šaurās ieejas šajā ielā.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- JĀIZBAUDA TURKU PIRTIS (HAMAMI). Neskaitāmos Stambulas hamamus (turku pirtis) pamatā vērtē pēc diviem būtiskiem kritērijiem - temperatūras un tīrības. Ņemot vērā, ka tās lielākoties būvētas no marmora un akmens, to viegli saprast - ja pirts būs pārkurināta, jūs ātri nogursiet vai pat applaucēsieties; ja pirtī, tieši otrādi, nebūs pietiekami karsti, jūs riskēsiet ātri vien saaukstēties.
Desmitiem hamamu pāris kvartālos - tā Stambulai ir parasta lieta. Un katra no pirtīm gluži pamatoti pretendē uz vēsturisku vai arhitektonisku vērtību, kurai jums vajadzētu pievērst uzmanību. Lai vai kā, jūs nedrīkstat aizbraukt no šīs pilsētas, nepabijuši kaut vienā tradicionālajā osmaņu turku pirtī.
Manuprāt viena no diviem hamamiem, kas uzturēti pienācīgā kārtībā un atjaunoti savā senākajā krāšņumā, ir Çemberlitaş, bet otrs - Cağaloğlu; abas pirtis atrodas Stambulas vēsturiskajā vecpilsētā nieka 500 metru attālumā viena no otras. Stila un arhitektūras ziņā tās viena otrai ir tik līdzīgas, ka jums droši vien nāksies mest kapeiku - ja esat spiesti izvēlēties vai nu vienu, vai otru. Darbdienās pirtīs valda mierīgāka un apgarotāka gaisotne. Jebkurā gadījumā jūs pavadīsiet laiku autentiskā, nevainojami tīrā un greznā vidē un varēsiet justies kā tādi sendienu pašā vai sultāni. Jūs varēsiet izvēlēties papildus pakalpojumus (tradicionālo turku eksfoliācijas procedūru un masāžu), par ko gan nāksies piemaksāt papildus 20 eiro lielajai ieejas maksai. Ķermeņa masāža maksās aptuveni 13 eiro, bet pilna ādas attīrīšanas procedūra - aptuveni 40 eiro.
Īsta turku masāža parasti ir diezgan sparīga - eiropieši, pieraduši pie krietni paviršākas apstrādes, bieži vien padodas jau pēc desmit minūtēm, bet ticiet man - ja izturēsiet līdz galam, tad vēlāk jutīsieties krietni mundrāki.
Kad būsiet izbaudījuši šos eksotiskos priekus, jums ierādīs nelielu kabīni, kur varēsiet apgulties un iesnausties, iedzert tradicionālo ābolu tēju vai atspirdzināties ar stipru turku kafiju vai airanu - jogurta dzērienu. Atslābinieties un ļaujieties atmosfērai - svētlaime! Iespējams, aizejot jums sagribēsies iegādāties kādu no suvenīriem, ziepēm vai hamama piederumiem, taču pirts tik tiešām nav īstā vieta iepirkumiem - mēģiniet pārvarēt kārdinājumu! Uz mata to pašu jūs varat nopirkt kādā no tirdziņiem - par krietni mazāku naudu.
Brīžus, ko būsit pavadījuši turku pirtī, jūs neaizmirsīsiet nekad - vienalga, vai tas bijis vasaras tveicē vai sveloši aukstā ziemas dienā.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

Çemberlitaş Turkish Bath
Vezirhan Caddesi No: 8
34440 Çemberlitaş - Istanbul
Tel.: +90 212 5227974
www.cemberlitashamami.com.tr

Pirts atvērta katru dienu no 9.00 līdz 22.00.

Cağaloğlu Turkish Bath
CAGALOGLU / ISTANBUL - TURKIYE
Tel.: +90 (212) 522 24 24
Fakss: +90 (212) 512 85 53
E-pasts: info@cagalogluhamami.com.tr

Pirts atvērta katru dienu no 8.00 līdz 22.00 vīriešiem un no 8.00 līdz 20.00 sievietēm.

- JĀAIZBRAUC LĪDZ SPLENDID PALACE BÜYÜKADA / PRINCES' ISLANDS. Lai cik kārdinoši neliktos sekot Stambulas puišeļu piemēram un kādā sevišķi tevicīgā dienā mesties ūdenī no Galatas tilta, tomēr tikai nedaudzas vietas ir pietiekami tīras jūras peldei. Ja jūs nevilina doma par braucienu līdz Melnās jūras piekrastei, tad tā saucamās Prinču salas (īstais nosaukums - Kızıl Adalar jeb Sarkanās salas) gan jums būs kā radītas. Pavisam netālās - no pilsētas kņadas ar neapbruņotu aci saskatāmās - salas ar savu vecās pasaules šarmu vilina tiklab vietējos, kā tūristus. Motorizēti transporta līdzekļi te ir stingri aizliegti; ja nevēlaties kāpt pakalnos kājām, tad pārvietošanās iespējama vienīgi zirgu vilktos faetonos vai uz īrētiem divriteņiem. Aizbēdziet no nedēļas nogales burzmas un sēdieties lēnā kuģītī (aptuveni 90 minūšu brauciens) vai "jūras busiņā" (tas prasīs aptuveni pusstundu), lai dotos uz Büyükada, ko vecākās paaudzes vēl pazīst ar grieķisko nosaukumu Prinkipo. Ja esat iecerējuši te uzkavēties vienu vai divas naktis, zinātāji jums ieteiks simtgadīgo Hotel Splendid, kura dvīņu kupolus, tuvojoties molam, ieraudzīsiet vēl no prāmja. Istabas nelepojas ar īpašu luksus greznību - to izbalējusī elegance stāsta par kādu senāku, jau aizgājušu laikmetu. Noteikti palūdziet numuru ar skatu uz jūru (60-90 eiro par nakti) un iztēlojieties, ka atrodaties vecajā Konstantinopolē: zem jūsu balkona klidzina karietēs iejūgtie zirgi, bet jūs veraties pāri mirguļojošajam jūras klajam uz tālo pilsētas siluetu. Un, ja nevēlaties doties uz pludmali, turpat aiz viesnīcas atradīsiet arī peldbaseinu.
Plānojot savu ierašanos ar kuģīti, noteikti apspriedieties ar viesnīcas reģistratūru - vai arī uzmeklējiet satiksmes sarakstu internetā: www.ido.com.tr.
Bez gausām pastaigām, kuru laikā varēsiet tīksmināties par lieliskajām vecajām koka villām, varat pamēģināt arī pārgājienu (vai izjādi mūļa mugurā) pa stāvākām takām, uz kalna gala klosteri, kur vēsajā paēnā jūs gaidīs mazs restorāniņš.
Arī pašu salu vēsture ir visai raiba - to iedzīvotāju vidū savulaik bijis gan trimdā izraidītais Trockis, gan vesela virkne rakstnieku un mākslinieku. Stambulas armēņu, grieķu un ebreju minoritātes vēl joprojām tās labprāt izvēlas savai vasaras atpūtai. Turklāt katrai salai ir pašai savs neatkārtojams raksturs, tāpēc, ja jūsu rīcībā ir kāda brīva diena, varat izmēģināt salu zibenstūri Stambulas gaumē. Tas ir ideāls veids, kā atpūsties un izbaudīt šādu reti skatītu lauciņu Stambulas bagātīgajā kultūras un stila mantojumā.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

Splendid Palace Hotel
Nisan Cad. 23, 81330 No:53 Büyük Ada İstanbul - Turkey
Tel: +90 216 382 69 50
Fakss: +90 216 382 67 75
E-pasts: info@splendidhotel.net
www.splendidhotel.net

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: