GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Berlīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Laikmetīgās kultūras mezgls· Teātri· KinoKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Sammlung BorosDekoratīvās mākslas muzejsJüdische MädchenschuleHalle am WasserSophiensaeleKinoteātris ArsenālsRadialsystem VHebbel-am-UferDeutsches TheaterBerliner EnsembleJüdisches Museum BerlinBrücke-Museum BerlinMuseum BerggruenMuseumsinselKW Kunst-Werke BerlinPergamonmuseumGemäldegalerieBauhaus-Archiv (Museum für Gestaltung)Hamburger Bahnhof (Museum für Gegenwart)Fotogrāfijas muzejs (Helmut Newton Foundation)Sammlung HoffmannNeue Nationalgalerie« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Berlīne · Kultūra ·

Hebbel-am-Ufer

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Trijās ēkās mītošais teātra kombināts Hebbel-am- Ufer, saīsināti dēvēts par HAU, pieder Berlīnes teātra kartes enerģētiskākajiem centriem no 2003./2004. gada sezonas, jau pirmajā tā pastāvēšanas gadā kļūstot par Teātri Nr 1 profesionāļu aptaujā, ko ik sezonu veic žurnāls „Theater heute". HAU ir teātris, kurā nav trupas un štata režisoru, tas darbojas viesizrāžu režīmā visas sezonas garumā, programmu komplektēšanā pievēršot īpašu nozīmi aktuālajām mākslas un dzīves mijiedarbes tendencēm.
Teātris pats uzsver, ka mazāk interesējas par performatīvo diskursu, bet vairāk par dzīvi, par realitāti. Tāpēc Hebbel am Ufer aizvien pirmām kārtām apskatāmi svaigākie meklējumi tieši teātra mākslas un dzīves sadures pētniecībā, kam līdzās apskatāma arī plaša mūsdienu teātra kolekcija no visdažādākajām pasaules valstīm.
Visas trīs HAU ēkas ir arī spilgtas vēstures piesātinātas. Arhitekta Oskara Kaufmana jūgendstilā veidotais Hebbel Theater, kurā šobrīd mājo HAU 1, pieder vecākajiem un skaistākajiem Berlīnes teātriem, kas savas durvis skatītājam vēra 1908. gadā. Koka apdarē veidotais skatītāju zāles interjers padara teātra skatīšanos intīmu, mājīgu un miniatūru. Šodien, skatoties izrādes kādā no teātra balkoniem, liekas, ka cilvēks tolaik bija arī miniatūrāks un ar pavisam šauro telpu, kas šeit atvēlēta kāju un elkoņu novietošanai, viņam pilnīgi pietika.
Hebbel Theater ir spēlējuši ievērojami vācu teātra aktieri, viņu vidū - Pauls Vegeners un Elizabete Bergere. Deviņdesmitajos gados Hebbel Theater bija spēcīgs internacionāls teātra un dejas viesizrāžu laukums, kurā uzstājušies vai visi būtiskākie 20. gadsimta otrās puses mākslinieki.
Arī ēka, kurā mitinās HAU 2, ir leģendāras auras apdvesta. Septiņdesmitajos gados šis bija spēles laukums Pētera Šteina Schaubühne am Halleschen Ufer, pirms tas 1981. gadā pārcēlās uz citu pilsētas daļu. Savukārt otrā stāva foajē apgaismojums - kailo spuldzīšu griesti - ir izpelnījušies neviltotu Lorijas Andersones atzinību.
Savukārt ēkā, kurā mājo HAU 3, agrāk strādāja viens no brīvā teātra radošākajiem kolektīviem Andreja Vorona (Andrej Woron) Teatr Kreatur.

HEBBEL AM UFER - HAU 1: Stresemannstr. 29
HEBBEL AM UFER - HAU 2: Hallesches Ufer 32
HEBBEL AM UFER - HAU 3: Tempelhofer Ufer10

www.hebbel-am-ufer.de

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: