GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Berlīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēst· Stila krējums· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecības· Leģendāra klasika· Kur padzert kafiju· Kur iedzert vīnu· Labākās kūkas· Veselīgs dzīvesveidsKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

KaufbarCookies CreamClärchens BallhausDunkelrestaurantPan AsiaMonsieur Vuong« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Berlīne · Kur paēst · Īsts atradums

Clärchens Ballhaus

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Clärchens Ballhaus

Restorāns - deju zāle Clärchens Ballhaus ir Berlīnes institūcija. Viens no leģendārākajiem šīs pilsētas pieturpunktiem - īsts laika caurums, kurā nokļūstot vēl ilgi nespējat aptvert - īstenība vai kino. Tiesa, nezinot šai Mittes rajona "mākslas galeriju promenādes" Auguststrasse puspagalmā mājojošajai laika relikvijai viegli paiet garām. Vien dīvainais plakāts pie paplukušās ēkas sienas duras acīs.

Kad ieklīdām te kādā svētdienā, četros pēcpusdienā deju zāle jau bija pilna. Lipīgi saldi skan Besame Mucho un tiek šīberēts uz nebēdu. Cits trāpa ritmā, cits vienkārši švīkā grīdu, taču pa to vidu var manīt arī īstenus virtuozus. Publika lielākoties ap trīsdesmit un uz augšu, līdz pat sirmiem vecīšiem un vectētiņiem ar mazmeitām. Pa vienam te neviens nedejo. Visiem ir pāri. Un neviens te neākstās vai kā dažkārt kāzās - iznācis placī „kinderštūbes" pēc - visi te dejo pa īstam. Un arī sataisījušies pa īstam - tādā sociālisma laika retro, dažai dāmai ir pat vakarkleita, bet viņu pavadoņiem - sen no modes izgājuši uzvalki. Dažs gan atnācis arī džinsos un tipiskākā 21. gadsimta metropoles ielas stila veidolā. Kaut gar zāles malām ir galdiņi, īpaši daudz pusdienotāju nemana. Un tie paši retie galvenokārt raugās nevis šķīvī, bet deju placī. Anturāža gan ir mazliet noskretusi, ar veciem plakātiem, sudrabotiem eņģeļmatiem pie sienas un kičīgu diskobumbu pie griestiem, taču šai vietai piemīt tāds pozitīvās enerģijas koncentrāts, ka no Besame Mucho gandrīz vai neizdodas tikt vaļā gandrīz visu atlikušo dienu.


Leģenda vēsta, ka deju zāli te 1913. gadā atvēris Fritz Bühler un viņa sieva Klāra, un tas esot noticis ar Vilhelma II virssulaiņa gādību. 20. gados Berlīnē kopumā esot bijis vairāk kā 900 deju zāļu. Tiesa, Clärchens Ballhaus patieso vēsturi neviens līdz galam vairs īsti nezina, jo deju zāles un pašas ēkas arhīvi pazuduši Otrajā pasaules karā, tādējādi atvēlot neierobežotu telpu mītiem. Runā, ka 20. gados te kādu laiku bijis arī bordelis. Tiesa, ne visi zina, ka Clärchens Ballhaus patiesībā ir divas zāles - pirmajā arī "ziedu laikos" šīberējuši vienkārši mirstīgie, bet otrajā - augšstāva spoguļzālē, cienījamas sabiedrības dāmas un džentlmeņi. Pēc otrā pasaules kara augšstāva zāle ilgi bija slēgta un no jauna tika atvērta tikai 2005. gadā, ik pa laikam tajā notiek dažādi koncerti, literārie vakari un suarejas.


Savukārt, ja pietrūkst spēka šīberēt, restorānā var tikt arī pie picas un pastas. Vasarās galiņi izlikti arī dārzā un dzīve te kūsā kā mutuļojošā skudru pūznī.

Atvērts katru dienu 10.00-00.00

14 Auguststrasse
Mitte
Tālrunis: + 49 30 282 92 95

www.claerchens.de

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: