GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Berlīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēst· Stila krējums· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecības· Leģendāra klasika· Kur padzert kafiju· Kur iedzert vīnu· Labākās kūkas· Veselīgs dzīvesveidsKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Paris Bar« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Berlīne · Kur paēst · Leģendāra klasika

Paris Bar

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Paris Bar

Paris Bar ir Berlīnes institūcija. Leģendārs vismaz divu iemeslu dēļ – ar ekstravaganto klientu listi (Sigmārs Polke, Georgs Bāzelics, Džeks Nikolsons, Madonna, Roberts de Niro...ir tikai daži no te pabijušo zvaigžņu saraksta) un mākslas kolekciju pie tā sienām. Tā īpašnieks Michel Würthle ir odioza personība – multimediāls austrietis, kurš vienlaikus ir gan gleznotājs, gan fotogrāfs, gan rakstnieks un aktieris. Šīs vietas dvēsele vārda vistiešākajā nozīmē.

Kā vēsta Paris Bar mitoloģija, par kolekcijas aizsākumu, kura 2012. gadā pat bija izpelnījusies atsevišķu izstādi Berlīnes Haubrokshows galerijā, savulaik kļuvusi Michel Würthle tikšanās ar pazīstamo mākslinieku Martinu Kipenbergeru (Martin Kippenberger), kurš kā patstāvīgu aizdevumu ziedojis kafejnīcai vairākus savus darbus, iemantojot savdabīgu tās patrona statusu. Viņa darbs “Paris Bar” ilgi rotāja kafejnīcas sienas, līdz īpašniekam nācās no tā šķirties – saistībā ar nodokļu un citiem parādiem viņš bija iekūlies pamatīgās nepatikšanās, kas gandrīz draudēja ar Paris Bar aizvēršanu. Kipenbergera darba kļūstot par savveida glābēju - Christie's izsolē viņš to pārdeva par 2,5 miljoniem eiro.

Kaut Berlīnē, kur aktuālie tendenču vēji mainās vēl krietni straujāk nekā citās Eiropas metropolēs, Paris Bar zvaigžņu aura jau ir mazliet pabalējusi, tā kolorīta dēļ te noteikti iegriezties ir vērts. Pie gleznu, fotogrāfiju, kolāžu, instalāciju, zīmējumu, skiču utt. nosētajām sienām un griestiem nav nevienas brīvas vietas, intejeram iemiesojot tādu laikā iesprūduša salona atmosfēru. Kā jau vēsta nosaukums – virtuve ir Parīzes inspirēta. Te vienmēr atradīsiet lieliskas austeres un arī antrikots (entrecote) ir izcils.

 

Kantstraße 152

10623 Berlin
www.parisbar.net

 

01/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: