GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Berlīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Universālveikals· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Bērniem· Iepirkšanās kvartālsMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Do you read me? Reading room & shopGestalten SpaceTaschenDo you read me?Dussmann Dass KulturKaufhaus« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Berlīne · Kur iepirkties · Grāmatnīcas

Do you read me? Reading room & shop

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Do you read me? Reading room & shop

Kolorītais, Berlīnes mākslas galeriju ielā Augustrasse mītošais inteliģentais žurnālu veikals Do you read me? nesen atvēris grāmatnīcu-lasītavu-izstāžu telpu šobrīd modīgajā Berlīnes Potsdamer strasse. Tieši iepretim otrpus ielai esošajam pagalmam, kurā mājo virkne šī brīža aktuālāko Berlīnes mākslas galeriju un stila veikals Andreas Murkudis. Atšķirībā no Augustrasse veikaliņa, kura plaukti veltīti tikai un vienīgi žurnāliem - izcilai mākslas, kultūras, arhitektūras, dizaina, modes, literatūras, mūzikas, teātra, fotogrāfijas izdevumu izlasei, Do you read me? jaunās adreses fundaments ir grāmatas. Dažādi izmeklēti un reti mākslas, arhitektūras, dizaina, fotogrāfijas un modes grāmatu izdevumi, kas te izraudzīti ar īstenu grāmatnieka-kuratora rūpību. Tāda feinšmekeru oāze, kuru tukšām rokām atstāt grūti.
Veikalam ir nosacīti divas daļas - grāmatnīca un lasītava, kuras lielais koka galds ik pa mirklim pārtop arī ekspozīciju telpā. Interjers tapis sadarbībā ar somu mēbeļu ražotāju Artek un viens no tā dizaina stūrakmeņiem ir 1974. gadā itāļu dizainera Enzo Mari radītie koka pašsaliekamie krēsli, kurus šobrīd ražo Artek. Katrā ziņā Reading Room ir lieliska vieta to iemēģināšanai un, kā anothertravelguide.com apgalvoja lasītavas īpašnieks - pirmos salikt (krēsls sastāv no kartona dēlīšiem un naglām un tā salikšanai nepieciešams vienīgi āmurs) varbūt esot mazliet pagrūti, bet, iepraktizējoties to var paveikt arī 20 minūtēs. Līdz pat 26. maijam Reading room skatāma izstāde ARCHIZINES - veltījums visdažādākajiem alternatīvajiem arhitektūras izdevumiem visplašākajā pasaules ģeogrāfijā.
Viena no veikala sienām atvēlēta arī savulaik Do you read me? aizsāktam spontānam projektam "What do you read?", kura laikā vairākas modes, dizaina, mākslas un kultūras personības tika aicinātas atklāt savu tā brīža aktuālo lasāmvielu - gan to, kas vakarā pie gultas, gan to, kas darbnīcā. Viss šis kopums, kur tādā raibā grāmatplaukta jūklī apkopoti mākslas izstāžu katalogi, romāni, pavārgrāmatas un žurnāli (26 dažādu personību saraksti un vairāk kā 300 izdevumi), šobrīd skatāms vienuviet, veidojot tādu īsteni radoši haotisku bibliotēku, kur iegrimt, iedvesmoties un uziet arī dažu labu, nekur citur neatrodamu pērli.

Atvērts no otrdienas līdz sestdienai no 12.00 līdz 18.00

Potsdamer Strasse 98
www.doyoureadme.de/readingroom

05/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: