Esence
Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES
Ziemeļreinas-Vestfālenes reģiona galvaspilsēta Diseldorfa ir viena no bagātākajām Vācijas pilsētām. Banku, modes, reklāmas un telekomunikāciju biznesa sirds. Nav brīnums, ka biežākie tai veltītie epiteti ir dārga un snobiska. Šī iemesla dēļ Diseldorfai drīzāk piemērojot lietišķa, ne brīvdienu galamērķa statusu. Taču stereotipi ir radīti, lai tos lauztu - arī Diseldorfas gadījumā.
Pēdējos gados pilsēta arvien pārliecinošāk cenšas nostiprināt arī kultūras un mākslas dzīves epicentra statusu. 2010. gada rudenī Diseldorfā jau otro reizi notika kultūras un mākslas festivāls Diseldorfas kvadrināle (Düsseldorf Quadriennale), tās ģeogrāfijai aptverot deviņus pilsētas muzejus, kā arī virkni galeriju. 2010. gada vasarā pēc vērienīgas retrospekcijas durvis vēra arī viens no pilsētas izcilākajiem muzejiem Kunstammlung Nordrhein-Westfalen jeb K 20.
Atzīmējot tā pastāvēšanas 50. gadskārtu muzeja ēka tikusi paplašināta ar jaunu piebūvi, kuras projekta autors ir dāņu arhitektu birojs Dissing + Weitling.
Neordinārs kultūras ekskursantu galamērķis ir arī 20 minūšu attālumā no Diseldorfas rodamā Neisa (Neuss). Tās pievārte ir mājvieta vienam no vērienīgākajiem Vācijas kultūras un mākslas projektiem - Hombroich Cultural Environment. Patiesībā diviem unikāliem mākslas parkiem, no kuriem viens - Museum Island Hobroich - izvietojies vēsturiskā parka teritorijā, kas šodien pārtapusi unikālā mākslas un dabas sajūtu piedzīvojumā. Savukārt otra mājvieta ir izbijusi karabāze (The Raketenstation Hombroich), kuras kādreizējie bunkuri pārtapuši mākslas galerijās un citās kultūras institūcijās. Slavenākā no tām ir Langen Foundation - laikmetīgās mākslas galerija, kuras projekta autors ir japāņu arhitekts Tadao Ando.
40 kilometru attālumā no Diseldorfas atrodas viena no Vācijas vecākajām pilsētām Ķelne. Tās lepnums ir ne tikai leģendārā gotiskā stila katedrāle, bet arī Ludviga muzejs - viens no slavenākajiem modernās mākslas muzejiem reģionā. Savukārt 33 kilometru attālumā no Diseldorfas atrodas Esene, kur kopš 1922. gada mājo pirmais laikmetīgās mākslas muzejs Eiropā - Folkwang Museum. Arī tas šogad vēris durvis pēc vērienīgas rekonstrukcijas, muzeja jaunās piebūves projekta autors ir britu arhitekts Deivids Čiperfīlds (David Chipperfield). Ja nokļūstat Esenē, noteikti vērts maršrutā iekļaut arī Villa Hügel apmeklējumu, kuru no 1870. līdz 1873. gadam savai ģimenei cēla uzņēmējs Alfrēds Krups. Šis nams ar 269 telpām 8100 kvadrātmetros ir atvērts apmeklētājiem un tur nokļūstot, jūs nokļūsiet Lukīno Viskonti Dievu mijkrēslī jeb kā to definē vācieši - Vācijas industrializācijas simbola pašā serdē.