GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Hamburga

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

ElbphilharmonieHAMBURGAS MĀKSLAS BIEDRĪBA / Kunstverein HamburgHAMBURGAS MĀKSLAS NAMS / Kunsthaus HamburgHAMBURGAS VĒSTURES MUZEJS / HamburgmuseumHAMBURGAS DAIHTORHALLE / Deichtorhallen HamburgHAMBURGAS MĀKSLAS MUZEJS / Hamburger KunsthalleHAMBURGAS MĀKSLAS UN AMATNIECĪBAS MUZEJS / Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Hamburga · Kultūra ·

HAMBURGAS MĀKSLAS MUZEJS / Hamburger Kunsthalle

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

HAMBURGAS MĀKSLAS MUZEJS / Hamburger Kunsthalle

Hamburgas mākslas muzeja centrā ir izcila 19. gadsimta vācu un franču glezniecības kolekcija. Vācu mākslas ekspozīcija sākas ar agrīno romantismu un noslēdzas ar impresionismu, apskatāmi vācu gleznotāju Maksa Līberamana, Lovisa Korinta, Filipa Oto Runges, Kaspara Dāvida Fridriha, Ādolfa Mencela u. c. ievērojamākie darbi. Muzeja krājumā ir gandrīz visi izcilā vācu romantiķa F. O. Runges darbi, kas no viņa ir saglabājušies. Kā slavenākais šīs kolekcijas darbs būtu jāmin K. D. Fridriha majestātiski skaistā glezna "Ceļotājs virs miglas jūras".
Savukārt 19. gadsimta otrās puses franču glezniecību reprezentē tādi interesanti mākslinieki kā Gistavs Kurbē, Kamils Koro, Onorē Domjē, Edgars Degā, Anrī de Tulūzs-Lotreks, Pols Gogēns, Ogists Renuārs, Eduārs Manē, Klods Monē, Alfrēds Sislejs un Pols Sezāns.
Muzeja kolekcijā pārstāvēta arī 14. gadsimta vietējās skolas glezniecība, 16.-17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība, kā arī modernisma un laikmetīgā māksla. Labi ilustrētas abas vācu ekspresionisma kustības - "Tilts" (Ernsts Ludvigs Kirhners, Karls Šmits-Rotlufs, Emils Nolde) un "Zilais jātnieks" (Francs Marks, Vasilijs Kandinskis, Augusts Make, Aleksejs Javļinskis), turpat blakus atrodas arī tā laika franči - Pablo Pikaso, Žoržs Ruo, Andrē Derēns, Robērs Delonī, tādā veidā labi parādot viņu ietekmi uz vācu māksliniekiem.
Šobrīd muzeju veido trīs dažādos laikmetos celtas ēkas, pēdējā no tām - "Nākotnes galerija", kas atvēlēta 20. gadsimta otrās puses mākslai, tika piebūvēta 1997. gadā. Daudzi atzīti mākslinieki - Ričards Serra, Jannis Kounellis, Iļja Kabakovs, Dženija Holcere u. c. - radīja šai jaunajai galerijai īpaši

Glockengießerwall
www.hamburger-kunsthalle.de

 

07/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: