GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Hamburga

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

ElbphilharmonieHAMBURGAS MĀKSLAS BIEDRĪBA / Kunstverein HamburgHAMBURGAS MĀKSLAS NAMS / Kunsthaus HamburgHAMBURGAS VĒSTURES MUZEJS / HamburgmuseumHAMBURGAS DAIHTORHALLE / Deichtorhallen HamburgHAMBURGAS MĀKSLAS MUZEJS / Hamburger KunsthalleHAMBURGAS MĀKSLAS UN AMATNIECĪBAS MUZEJS / Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Hamburga · Kultūra ·

HAMBURGAS MĀKSLAS UN AMATNIECĪBAS MUZEJS / Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

HAMBURGAS MĀKSLAS UN AMATNIECĪBAS MUZEJS / Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg

Grandiozs lietišķajai mākslai veltīts muzejs, viens no vadošajiem šāda veida muzejiem Eiropā. Muzejs dibināts 19. gadsimta otrajā pusē. Lielu ieguldījumu muzeja veidošanā deva jurists un mākslas kritiķis Justuss Brinkmans, kurš uzskatīja, ka, izveidojot mākslinieciski augstvērtīgu paraugu krājumu, varēs celt vispārējo lietišķās mākslas līmeni un uzlabot publikas gaumi. 1901. gada Vispasaules izstādē Parīzē viņš ļoti lielā apjomā iepirka sava laika lietišķās mākslas paraugus - mēbeles, interjera dekorus, tekstilijas, lampas, stikla, metāla un keramikas objektus, skulptūras, grāmatas un juvelierizstrādājumus. Līdz ar to Brinkamana izveidotā jūgendstila "Parīzes istaba" (pilnībā renovēta 2001. gadā) ir muzeja ekspozīcijas iespaidīgākais krāšņums.
Muzeja daudzveidīgais krājums piedāvā visdažādākos lietišķās mākslas darbus gan no Eiropas, gan Āzijas valstīm, aptverot laiku no Antīkās pasaules līdz pat mūsdienām. Ļoti saistošas ir ekspresionismam, Bauhaus, Art Deco un 20. gadsimta 30. gadu paraugiem veltītās zāles. Par muzeja apjomīgumu liecina kaut vai Modes un tekstila kolekcija - vecākie paraugi tajā ir no Ēģiptes kapenēm, kam seko plaša zīda un izšuvumu kolekcija no viduslaikiem līdz 18. gadsimtam, flāmu un itāliešu mežģīnes, kā arī gobelēni no lielajām franču un beļģu 16. gadsimta manufaktūrām; mūsdienu modi reprezentē slavenu dizaineru, piemēram, Īva Senlorāna (Yves Saint Laurent) un Iseja Mijakes (Issey Miyake), radītie tērpi un aksesuāri.


Steintorplatz
www.mkg-hamburg.de

 

 

o7/2o11

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: