GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· KinoKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

Sammlung GoetzWerkstattkinoBMW WeltMinhenes ebreju muzejs / Jüdisches Museum MünchenVācu muzejs / Deutsches MuseumMinhenes pilsētas muzejs / München StadtmuseumBavārijas Nacionālais muzejs / Bayerisches NationalmuseumMākslu nams / Haus der KunstŠaka galerija / SchackgalerieGliptotēka un Valsts Antīkās mākslas muzejs / Glyptothek und Staatliche AntikensammlungBrandhorstu muzejs / Museum BrandhorstLēnbaha nams / LenbachhausModernās mākslas pinakotēka / Pinakothek der ModerneJaunā pinakotēka / Neue PinakothekVecā pinakotēka / Alte PinakothekMākslas rajons / Kunstareal« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Minhene · Kultūra ·

Gliptotēka un Valsts Antīkās mākslas muzejs / Glyptothek und Staatliche Antikensammlung

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Gliptotēka un Valsts Antīkās mākslas muzejs / Glyptothek und Staatliche Antikensammlung

Līdzīgi kā citas ēkas „muzeju kvartālā", arī Gliptotēkas celtniecību pasūtīja Ludvigs I savai grieķu un romiešu tēlniecības kolekcijai. Neoklasicisma ēka sākotnēji bija celta no tīra marmora, taču pēc Otrā Pasaules kara postījumiem rekonstrukcijā marmors tikai aizvietots ar ķieģeļiem un apmetumu. Gliptotēkas skulptūru kolekcija aptver laiku no arhaikas perioda līdz 6. gadsimtam. Pie arhaikas perioda izcilākajiem piemēriem pieder divas kūrosu statujas, kā arī figūras no Afejas tempļa Egīnā. No klasiskā perioda var izcelt slaveno „Rondanīni Medūzu", savukārt hellēnisma izcilākais paraugs ir „Barberīni fauns". Kā amizants objekts kolekcijā izceļas milzīgā Apollona statuja no kādas romiešu villas Toskānā.
Valsts Antīkās mākslas muzejs īpaši ievērojams ar savu izcilo antīkās keramikas kolekciju, kura salīdzināma vienīgi ar Luvrā un Britu muzejā atrodamajām. Muzejs atrodas pretī Gliptotēkai un savulaik tika uzcelts Ludviga I grieķu, etrusku un romiešu mākslas objektu krājumam. Slavenajā grieķu keramikas kolekcijā ir viszināmāko grieķu podnieku un apgleznotāju paraugi gan no Mikēnu kultūras laikmeta, gan ģeometriskā, arhaiskā, klasiskā un hellēnisma laika. Vēl viens īpašs muzeja eksponāts ir izslavētais Ķelnes romiešu kauss, kas 4. gadsimtā darināts no īpaši tīklota stikla ar uzrakstu latīņu valodā: Bibe multis annis jeb „Dzer vēl daudzus gadus!" un kas tika uzdāvināts Ludvigam I pateicībā par atbalstu Ķelnes katedrāles pabeigšanā.

Glyptothek: Königsplatz, 80333 München
Telefon: +49 (0)89 / 28 61 00

Staatliche Antikensammlung: Königsplatz, 80333 München
Telefon: +49 (0)89 / 599 888 30

www.antike-am-koenigsplatz.mwn.de

Ievietots 07/2010

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: