GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· KinoKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

Sammlung GoetzWerkstattkinoBMW WeltMinhenes ebreju muzejs / Jüdisches Museum MünchenVācu muzejs / Deutsches MuseumMinhenes pilsētas muzejs / München StadtmuseumBavārijas Nacionālais muzejs / Bayerisches NationalmuseumMākslu nams / Haus der KunstŠaka galerija / SchackgalerieGliptotēka un Valsts Antīkās mākslas muzejs / Glyptothek und Staatliche AntikensammlungBrandhorstu muzejs / Museum BrandhorstLēnbaha nams / LenbachhausModernās mākslas pinakotēka / Pinakothek der ModerneJaunā pinakotēka / Neue PinakothekVecā pinakotēka / Alte PinakothekMākslas rajons / Kunstareal« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Minhene · Kultūra ·

Jaunā pinakotēka / Neue Pinakothek

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Jaunā pinakotēka / Neue Pinakothek

Jaunā pinakotēka ir visnozīmīgākais 19. gadsimta mākslas muzejs pasaulē. Muzejs reprezentē Eiropas 18.-19. gadsimta mākslu no klasicisma līdz jūgendstilam un ir īpaši slavena ar savu plašo impresionisma un postimpresionisma kolekciju. Vēl būdams kroņprincis, Bavārijas Ludvigs jau sāka kolekcionēt savu laikabiedru mākslu un vēlāk, 1853. gadā, pasūtīja speciālu būvi „muzeju kvartālā" savai laikmetīgās mākslas kolekcijai. Kad oriģinālā ēka tika nopostīta Otrā Pasaules kara laikā, 1981. gadā tika atklāta jaunā, Aleksandra fon Brankas projektētā, ēka. Šobrīd muzeja ekspozīcijā ir ap 400 gleznu un 50 skulptūru.
No ievērojamākajiem 18. gadsimta beigu darbiem var minēt Goijas „Noplūkto tītaru" un Davida „Grāfienes de Sorsī portretu"; labi pārstāvēta arī angļu skola: Geinsboro, Hogarts, Konstebls, Reinoldss, Tērners u. c. Ļoti interesanti arī vairāki vācu klasicistu darbi: Overbeka slavenā glezna „Itālija un Germānija" un fon Korneliusa „Trīs Marijas pie kapa". Daudz arī izcilu vācu romantisma gleznu, piemēram, Frīdriha „Dārza lapene" un Blēhena „Velna tilta celtniecība". Ekspozīcijā var iepazīties arī ar vācu bīdermeiera, historisma, reālisma un impresionisma glezniecību, franču romantismu un reālismu (Delakruā, Žeriko, Kurbē, Milē), kā arī ar franču impresionistiem un postimpresionistiem. Kā vienu no aizraujošākajām muzeja kolekcijas daļām noteikti jāmin simbolisma un jūgendstila periods, kur atradīsiet tādus mazos šedevrus kā Klimta „Mārgaretas Stonboro-Vitgenšteinas portrets", Denī „Gallu ganāmpulku dieviete", Ensora „Klusā dabu studijā", fon Štuka „Grēks", Munka „Sieviete sarkanā kleitā", Bonāra „Dāma pie spoguļa" un Šīles „Agonija". Tēlniecības kolekcijā pārstāvēti tādi 19. gadsimta meistari kā Torvaldsens, Kanova, Rodēns, Klingers un Maijols.

Barer Strasse 29
D-80799 Munich
Entrance on Theresienstrasse
Telephone: +49 (0)89 23805 195

www.pinakothek.de

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: