GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· KinoKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

Sammlung GoetzWerkstattkinoBMW WeltMinhenes ebreju muzejs / Jüdisches Museum MünchenVācu muzejs / Deutsches MuseumMinhenes pilsētas muzejs / München StadtmuseumBavārijas Nacionālais muzejs / Bayerisches NationalmuseumMākslu nams / Haus der KunstŠaka galerija / SchackgalerieGliptotēka un Valsts Antīkās mākslas muzejs / Glyptothek und Staatliche AntikensammlungBrandhorstu muzejs / Museum BrandhorstLēnbaha nams / LenbachhausModernās mākslas pinakotēka / Pinakothek der ModerneJaunā pinakotēka / Neue PinakothekVecā pinakotēka / Alte PinakothekMākslas rajons / Kunstareal« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Minhene · Kultūra ·

Modernās mākslas pinakotēka / Pinakothek der Moderne

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Modernās mākslas pinakotēka / Pinakothek der Moderne

Muzejs, kas tika atklāts 2002. gadā, nu jau kļuvis par vienu no populārākajiem Eiropā. Taisno fasādi, kurā dominē balts un pelēks betons, šķeļ lieli logi un augstas kolonnas. Katrs no celtnes četriem stūriem, ko savieno centrālā rotonda, veltīts vienam no četriem zem viena jumta apvienotajiem muzejiem: Bavārijas Valsts modernās un laikmetīgās mākslas muzejam, Nacionālajam grafikas muzejam, Dizaina un lietišķās mākslas muzejam un Minhenes Tehniskās universitātes Arhitektūras muzejam.
Modernās mākslas kolekcija, kas sākās ar Matisa darba „Klusā daba ar ģerānijām" pirkumu, šobrīd aptver ļoti plašu 20. gadsimta mākslas virzienu un autoru spektru: ekspresionismu, fovismu, kubismu, Jauno lietišķību, Bauhausu, sirreālismu, abstrakto ekspresionismu, popārtu un minimālismu. Viena no saistošākajām ekspozīcijas daļām ir vācu ekspresionisma šedevri, ko prezentē grupu „Tilts" un „Zilais jātnieks" pārstāvji - Kirhners, Hekels, Šmits-Rotlufs, Nolde, Marks, Make, Klē, fon Javlinskis un Kandinskis. Muzejā ir arī kvalitatīva laikmetīgās mākslas kolekcija.
Nacionālā grafikas muzeja kolekcija ir viena no ievērojamākajām Vācijā. Tās pamatā ir Vitelsbahu dzimtas vecmeistaru krājums - Dīrera, Rembranta, Mikelandželo, da Vinči zīmējumi. Vēlāk kolekcija papildināta ar tādiem vārdiem kā Sezāns, Matiss, Klē, Hoknijs u. c.
Minhenes Tehiniskās universitātes Arhitektūras muzejs ir viens no lielākajiem arhitektūras muzejiem Vācijā. Tas dibināts 1868. gadā. Šobrīd ekspozīcijā ir daudzu ievērojamu arhitektu (Baltazara Noimana, Gotfrīda Zempera, Le Korbizjē u. c.) zīmējumi, rasējumi, fotogrāfijas, maketi un datormodeļi.
Dizaina muzejs ir viens no vadošajiem 20. gadsimta lietišķās mākslas muzejiem pasaulē un pats lielākais industriālā dizaina jomā. Muzeja modernā dizaina kolekcija veidota kopš 1925. gada, šobrīd kolekcijā ir vairāk nekā 70 000 industriālā dizaina, grafiskā dizaina un lietišķās mākslas objektu.

Barer Straße 40
80333 München, Deutschland


www.pinakothek.de

 

Ievietots 07/2010

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: