GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· KinoKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

Sammlung GoetzWerkstattkinoBMW WeltMinhenes ebreju muzejs / Jüdisches Museum MünchenVācu muzejs / Deutsches MuseumMinhenes pilsētas muzejs / München StadtmuseumBavārijas Nacionālais muzejs / Bayerisches NationalmuseumMākslu nams / Haus der KunstŠaka galerija / SchackgalerieGliptotēka un Valsts Antīkās mākslas muzejs / Glyptothek und Staatliche AntikensammlungBrandhorstu muzejs / Museum BrandhorstLēnbaha nams / LenbachhausModernās mākslas pinakotēka / Pinakothek der ModerneJaunā pinakotēka / Neue PinakothekVecā pinakotēka / Alte PinakothekMākslas rajons / Kunstareal« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Minhene · Kultūra ·

Sammlung Goetz

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Sammlung Goetz

Minhenē dzīvojošās prominentās mākslas kolekcionāres Ingvildas Goecas (Ingvild Goetz) vairāk kā 5000 vienību lielo laikmetīgās mākslas kolekciju The Wall Street Journal ierindojis starp desmit nozīmīgākajām pasaulē. Savukārt ar tās mediju mākslai atvēlēto krājumu vērienā var mēroties vien Parīzes Pompidū centrs, Londonas Tate Modern un Ņujorkas MoMa.

Kopš 20. gadsimta 90. gadu sākuma Goetz fondam ir arī sava galerija Sammlung Goetz, kas atrodas vienā no pilsētas rezidentālajiem rajoniem. Tās lakoniskam betona un stikla kubam līdzīgā arhitektoniskā veidola autori ir šveiciešu arhitektu birojs Herzog& de Meuron un Sammlung Goetz bija tolaik mazzināmā arhitektu dueta pirmais muzeju projekts. Leģendārais Londonas Tate Modern sekoja tikai astoņus gadus vēlāk. Galerijai ir arī neliels skulptūru dārzs un to ieskaujošie milzīgie koki met spocīgas ēnas fasādes stiklā. 2013. gadā Goetz kolekcija nosvinēja 20. dzimšanas dienu un līdz pat 2014. gada 12. aprīlim tajā skatāma jubilejas izstāde “Happy Birthday! 20 Years of Goetz Collection”. Tiesa, ja šurp dodaties, vizīte jāpiesaka iepriekš – tā kā izstāžu telpa ir neliela, tādējādi tiek regulēta apmeklētāju plūsma.

Goetz ir arī praktizējoša budiste un ik gadu trīs mēnešus dodas prom no visa – meditēt kādā Nepālas klosterī. Intervijā Arterritory.com jautāta, kā šīs divas pasaules savienojas un kālab māksla vispār ir vajadzīga, kolekcionāre atbild: “Tāpēc, ka tā no jauna ierosina domāt. Ja cilvēks grib mākslu akceptēt, un tas nenozīmē, ka tai vienmēr ir jāpatīk, viņam ir jābūt ārkārtīgi atvērtam. Ir jābūt gatavam akceptēt arī lietas un saturu, kuri nav vienmēr ērti, kuri tev iebilst. Bet ir jābūt gatavam ieskatīties un diskutēt. Māksla visu laiku skolo tolerancē. Daba ir tā, kas tā ir. Bet māksla izaicina.”

Oberföhringer Straße 103, 81925 München

www.sammlung-goetz.de

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: