GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· KinoKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

Sammlung GoetzWerkstattkinoBMW WeltMinhenes ebreju muzejs / Jüdisches Museum MünchenVācu muzejs / Deutsches MuseumMinhenes pilsētas muzejs / München StadtmuseumBavārijas Nacionālais muzejs / Bayerisches NationalmuseumMākslu nams / Haus der KunstŠaka galerija / SchackgalerieGliptotēka un Valsts Antīkās mākslas muzejs / Glyptothek und Staatliche AntikensammlungBrandhorstu muzejs / Museum BrandhorstLēnbaha nams / LenbachhausModernās mākslas pinakotēka / Pinakothek der ModerneJaunā pinakotēka / Neue PinakothekVecā pinakotēka / Alte PinakothekMākslas rajons / Kunstareal« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Minhene · Kultūra ·

Vecā pinakotēka / Alte Pinakothek

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vecā pinakotēka / Alte Pinakothek

Minhenes Vecā pinakotēka ir viena no vecākajām mākslas galerijām pasaulē ar izcilu vecmeistaru kolekciju, no kuras vairāk nekā 800 darbi apskatāmi pastāvīgajā ekspozīcijā. Šeit apkopota glezniecība no viduslaikiem līdz par rokoko ēras norietam. Vitelsbahu dzimtas plašajai mākslas kolekcijai projektētā ēka tika atvērta 1836. gadā un atspoguļo dzimtas eklektisko gaumi gadsimtu gaitā. Savā laikā būdama ļoti moderna celtne, tā kļuva par piemēru muzeju arhitektūrai ne vien Vācijā, bet arī citur Eiropā. Pēc Otrā Pasaules kara ēka tika rekonstruēta, taču zaudēja oriģinālo interjeru.
Pie muzeja šedevriem pieskaitāmi Dīrera „Pašportrets ar kažokādu" un „Četri apustuļi", Rafaela „Kanigjāni Svētā ģimene" un „Tempi madonna", Ticiāna „Niecība", kā arī Rubensa izmēros milzīgā „Pastarā diena". Interesanti, ka tieši šīs gleznas izmēriem, kas ir vieni no lielākajiem vēsturē, tika pakļauts muzeja ēkas projekts. Pinakotēkas Rubensa kolekcija ir viena no visaptverošākajām pasaulē, kas turklāt kopā ar Jordānsa un van Deika darbiem veido unikālu flāmu mākslas krājumu. Vēl muzejs var lepoties ar vienīgo da Vinči darbu Vācijas muzejos - „Madonnu ar neļķi". Tīri subjektīvi vērtējot, interesantākā kolekcijas daļa šķiet agrīno vācu meistaru darbi ar tādām satriecošām gleznām kā Pahera „Baznīcas tēvu altāris", Altdorfera monumentālā „Kauja pie Isas", Kranaha „Vaimanas zem krusta", Elsheimera „Bēgšana uz Ēģipti" un Grīnevalda „Sv. Erasms un Sv. Morics".
Muzejā plaši pārstāvētas arī citas skolas: holandiešu, itāļu, franču un spāņu, no kurām gribētos izcelt tieši pēdējo ar izcilām El Greko, Velaskesa, Riveras, Surbarana un Muriljo gleznām. Savukārt no frančiem jāakcentē nepārspējamā gaismas meistara de la Tūra gleznu ar intriģējošo nosaukumu „Ferānas jaunkundze domā par Ņūtonu".

Kunstareal München
Barer Straße 27
Entrance on Theresienstraße
80333 München
T +49 (0)89 23805 216


info@pinakothek.de

www.pinakothek.de

 

Ievietots 07/2010

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: