GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Minhene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

Maršruti« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Minhene · Maršruti · Maršruti

Maršruti

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Maršruti

Ja Minhenē esat vienu dienu

Nepaslinkojiet, pieceļaties agri un rīta rosmes vietā noskrieniet nelielu krosu gar Isaras upes krastu. Tad kāpiet uz divriteņa un aizbrauciet līdz Cafe Glockenspiel, pulksten 11.00 tieši iepretim tā logiem var vērot Minhenes rātsnama slavenā pulksteņa pastkaršu cienīgo 32 figūriņu deju.

Foto: MaršrutiFoto: MaršrutiFoto: MaršrutiFoto: MaršrutiFoto: Maršruti

Minhene ir mājvieta arī virknei unikālu pasaules muzeju (Neue Pinakothek ir visnozīmīgākais 19. gadsimta mākslas muzejs pasaulē.) Turklāt to lielākā daļa izvietojušies pašā pilsētas centrā - muzeju kvartālā Kunstareal. Tā apmeklējums ir unikāls kaut tikai arhitektūras dēļ vien, kompleksa izveide aizsākās 19. gadsimta sākumā pēc Bavārijas karaļa Ludviga I iniciatīvas, arhitekta Leo fon Klences vadībā. Šodien muzeju kompleksā ietilpst trīs pinakotēkas - Vecā (Alte Pinakothek), Jaunā (Neue Pinakothek) ir un Modernās mākslas (Pinakothek der Moderne); Gliptotēka (Glyptothek)
un Antīkās mākslas kolekcija (Staatliche Antikensammlung) - kur apkopota grieķu un romiešu māksla; Lēnbaha (Lenbachhaus) nams un pagājušajā gadā durvis vērušais Brandhorstu muzejs (Museum Brandhorst), kā arī vairākas galerijas. Vienā dienā to gigantisko krājumu aptvert nav iespējams, taču vismaz ieskatu varēsiet gūt.

Foto: MaršrutiFoto: MaršrutiFoto: Maršruti

Kranz ir lieliska vieta, kur papusdienot un atgūt līdzsvaru pēc kārtīga kultūrpārsātinājuma. Īsteni mājīga, nepretencioza un vienlaikus stilīga ēstuve dzīvīgajā Glockenbach rajonā. Turklāt viss ēdienkartē rodamais gatavots tikai no vietējās saimniecībās audzētiem produktiem, ir 100 % organisks un attiecīgai sezonai atbilstošs. Lieliska apkalpošana un ļoti draudzīgas cenas. Apkārtnes ieliņas, īpaši netālu esošā Gärtnerplatz apkaime, ir dažādu stilīgu bodīšu pārpilnas. No viena gala līdz otram izstaigājiet Rumfordstraße, kur atrodas gan lieliska dizaina, arhitektūras un modes grāmatnīca Soda, gan kolorīts apģērbu veikaliņš Oscar (und) Paul, kur turpat pie samta dīvāna izgāzies jūs sagaida saimnieces suns. Atminoties par mājās palikušajiem mazuļiem, vērts iegriezties Marie Morenz. Nelielā veikaliņa minimālistisko kolekciju autore ir vietējā dizainere Linda Tipnere, viss še rodamais tapis ar mīlestību un no dabiskiem materiāliem.
Un, ja jau reiz šī diena veltīta mākslai, tad visatbilstošākais tās nobeigums, būs vakariņas Showroom. Nelielajā restorānā (vien 28 sēdvietas) saimnieko viens no spožākajiem šī brīža Vācijas jaunajiem pavāriem Andreass Šveigers (Andreas Schweiger). No ēdienkartes jums tiek piedāvāts izvēlēties četrus vai deviņus ēdienus un tālāk vien ļauties un baudīt - īsteni radošu gastronomijas piedzīvojumu.

Cafe Glockenspiel, Marienplatz 28, www.cafepglockenspiel.de
Kranz, Hans-Sachs-Straße 12, www.daskranz.de
Showroom, Lilienstraße 6, www.schweiger2.de

 

Foto: MaršrutiFoto: MaršrutiFoto: Maršruti

Ja Minhenē esat divas dienas
Minhene ir paradoksu pārpilna. No vienas puses tā ir izcilu kultūras institūciju un festivālu mājvieta, no otras - īstena patērētājkultūras citadele. Dārga, snobiska un savu labklājību gana klaji demonstrējoša. Taču šo abu pasauļu mijiedarbība pilsētā ir tik organiska, ka brīžiem šķiet - tās sadzīvo kā cimds ar roku. Tālab, ja vien varat to atļauties, vienu dienu vērts veltīt arī šai Minhenei. Rītu sāciet ar espresso Bar Comercial, kurš atrodas šveiciešu arhitektu biroja Herzog & de Meuron projektētajos „Piecos pagalmos". Un tālāk visi „must see" ceļi ved uz pēdējo gadu skaļāko projektu - BWM Welt. Īstenu izcila brendinga un arhitektūras medusmaizi. Rēķinieties, ka pavadīsiet še vismaz stundas divas, trīs (BMW jaunā muzeja apmeklējums ir obligāts, arī, ja ar autopasauli esat uz jūs). Turpat varat arī papusdienot, no restorāna Do&Co paveras skats uz citu aizgājušo gadu arhitektūras brīnumu - 1972. gadā tapušo olimpisko stadionu.
Tālāk uz Maximilianstaße jeb kā to dēvē vietējie „Pradastraße". Kā jau šādām vietām pienākas, abās tās malās gozējas visi skaļākie pasaules modes brendi, savukārt pie to namdurvīm - tikpat ekstravaganti auto.

Foto: MaršrutiFoto: MaršrutiFoto: Maršruti

Turpat blakus ir arī Minhenes gastronomijas skatuves „modes mēle" - restorānsBrenner. Tā vēriens ir grandiozs - apmēram 200 sēdvietu, divas āra terases, kas siltos vasaras vakaros vienmēr ir ļaužu pārpilnas. Savulaik šajā vietā bijuši karaliskie staļļi, to vēsturiskās velves joprojām saglabātas interjerā, tiesa, ietērpjot 21. gadsimtam raksturīgā stiklotā apvalkā. Publika ir Almadovara kino cienīga, virtuvē dominē Itālijas piešprice, cenas nav lētas, taču saprātīgas un kvalitātei atbilstošas.
Un, ja reiz diena iesākusies absolūtās hedonisma noskaņās, tad tās nobeigumam piedien Nektar Beach apmeklējums. Bārs/restorāns/klubs Nektar atrodas Isar upes vidū - Praterisland un vasarās tā pagalms tiek pārvērsts pilsētas bruģa pludmalē - ar baltām smiltīm, ērtiem zviļņiem un DJ. Publika - viss Minhenes zelta jaunatnes zieds.

Bar Comercial, Theatiberstraße 16, www.barcomercial.de
BMW Welt, Petuelring 130, www.bmw-welt.com
Brenner, Maximilianstraße 15, www.brennergrill.de
Nektar Beach, Innere Wiener Straße 6, www.nektar.de

Ja Minhenē esat trīs dienas
Ja Minhenē esat trīs dienas, viss atkarīgs no noskaņojuma - varat doties ārpus pilsētas, uz kādu no tās dienvidu pievārtē esošajiem daudzajiem ezeriem, piemēram, Starnberger See. Tā piekrastē atrodas Buchheim Museum, kas piedāvā izcilu ekspresionisma mākslas kolekciju. Minhenes apkārtnes ainavas ir īstenas skatu kartiņas, nav brīnums, ka to skaistums savulaik ievedis postā arī karali Ludvigu II, kurš centies pārtrumpot dabu, būvēdams ekstravagantas pilis. Īpašākā no tām ir Schloss Neuschwanstein, kuru Ludvigs II cēlis kā veltījumu Vāgneram - savam iecienītākajam komponistam.
Taču tikpat labi varat arī palikt pilsētā, izlemjot, ka šī ir īstā reize, kad sevi kārtīgi palutināt, piemēram, dienu aizvadot pilsētas izslavētākajā spa. Blue Spa atrodas Minhenes leģendārākajā viesnīcā Bayerisher Hof, ko 1841.gadā uzcēla karaļa Ludviga I viesiem. Tā interjeru veidojusi franču arhitektūras un dizaina leģenda Andrē Putmane (Andree Putman). Spa īpašā vērtība ir pasakainais skats pāri Minhenes dakstiņu jumtiem uz baznīcu smailēm un kupoliem, kas šķiet ar roku aizsniedzami, gan metot lokus baseinā, gan sauļojoties uz terases, gan izbaudot kādu no masāžām. Vasarā stikla jumts virs baseina ir atvērts, uz daļa spa dzīves noris uz terasēm visapkārt ēkai. Savukārt vēsākajos gada mēnešos tas pārtop ziemas dārzā, kur sildīties pie īsta kamīna vai peldēties 570 metrus virs jūras līmeņa un Minhenes jumtiem.

Buchheim Museum, Am Hirschgarten 1, www.bucheimmuseum.de
Hotel Bayerischer Hof, Blue Spa, Promenadeplatz 2-6, www.bayerischerhof.de

 

Ievietots 08/2010

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: